Firma DREVOTIP s.r.o.

Výrobca kvalitného a ekologického nábytku

DREVOTIP, s.r.o. vznikla v roku 2001 a nadväzuje na niekoľkoročnú tradíciu spoločnosti Lignotip Východ. Sme výrobcom kvalitného a ekologického nábytku z bukového, smrekového a dubového masívu. Zo širokej ponuky si môžete vybrať práve to, čo najviac vyhovuje Vašim potrebám a Vášmu cíteniu – jednoduchý vidiecky štýl uprednostňujúci praktické riešenia alebo elegantný nábytok, ktorý Vás určite zaujme svojim dizajnom.

Kvalitný masívny nábytok

Pri výrobe nábytku kladieme dôraz na výber kvalitného prírodného dreva a jeho následné odborné sušenie, ktoré je prvoradou zárukou vysokej kvality materiálu. Konštrukčné riešenie našich výrobkov zabezpečuje ich dlhodobú úžitkovosť a funkčnosť. Povrchová úprava ekologicky nezávadným transparentným lakom chráni prírodný materiál proti negatívnym vplyvom prostredia a zachováva estetický vzhľad výrobkov na dlhé roky ich používania.

Nábytok do spální, detských či študentských izieb spĺňa požiadavky zdravotnej nezávadnosti. Tento sortiment je doplnený kompletnou ponukou kvalitných zdravotných matracov a doplnkov spoločnosti Materasso Slovakia, s.r.o., ktoré Vám zabezpečia zdravý spánok a regeneráciu organizmu.Navštívte nás a odneste si kus prírody do Vášho domova!

Štandardný sortiment

Naša spoločnosť má v ponuke široký sortiment štandardných drevených výrobkov. Zákazník si môže zvoliť druh dreva – t. j. buk, dub, smrek, príp. zmenu farebného odtieňa vybraného materiálu, ktorá sa uskutoční morením na požadovaný odtieň. Ponúkame morenie v odtieňoch dub, mahagón, tmavý orech, príp. detský nábytok je možné oživiť kombináciou farieb modrá, červená, zelená a žltá. Príplatok za morenie je 10 – 20 % z ceny objednaných výrobkov v závislosti od morenej plochy (celý výrobok morený, morené len dvierka, príp. len šuflíky atď.)

Pri objednávke postelí je možné zvoliť rozmer postele a jej vyhotovenie. Štandardne sa vyrábajú postele buď s rovnako tvarovanými čelami pri hlave a pri nohách (čelo pri nohách je znížené oproti čelu pri hlave) alebo v prevedení „F“, kde je čelo pri nohách pod úrovňou matraca. Šírka a dĺžka postele sa udáva podľa rozmeru matraca, skutočná dĺžka postele sa zväčší o cca 5 cm a šírka čela o cca 10 cm. Štandardné rozmery nami vyrábaných postelí sú 160×200, príp. 180×200 cm. Podľa potreby je možné tieto rozmery zmeniť.

Dodacie podmienky

Keďže chceme zabezpečiť široký sortiment našej ponuky, farebnú stálosť výrobkov a výber materiálu podľa Vašich požiadaviek nie je možné skladovať hotové výrobky. Z tohto dôvodu obvykle až po zadaní Vašej objednávky dochádza k samotnému náročnému procesu výroby nábytku.

Pri obvyklých výrobných podmienkach vieme zabezpečiť dodaciu lehotu v trvaní 4-8 týždňov. V prípade objednania viacerých kusov výrobkov rovnakého typu sa dodacia lehota môže znížiť. Naopak v prípade výskytu nepredvídaných a výrobcom neovplyvniteľných prekážok (požiar, živelná pohroma, nedostatok pracovníkov apod.), príp. pri väčšom objeme objednávok sa môže dodacia lehota predĺžiť bez nárokov zákazníka na uplatnenie sankcií voči dodávateľovi.

Konštrukcia a kvalita výrobkov

Náš nábytok je vyrobený výlučne z masívu – tvrdého bukového, či dubového dreva a mäkkého smrekového dreva z vybraných oblastí Slovenska. Zadné časti skríň a komôd, dná šuflíkov a úložných priestorov sú odľahčené dyhovanou MDF doskou. Prevažná časť sortimentu je montovaná pevným spojom, ktorý je výhodný z hľadiska dlhej životnosti a teda je dodávaná v zmontovanom stave. Postele sa dodávajú demontované s podrobným popisom montáže. Jednotlivé časti postele sú vybavené hrebeňovým kovaním a zákazník ich spája podľa návodu jednoduchým zasunutím do seba. Pri montáži nie je potrebné žiadne náradie.

Podstata prírodného materiálu vylučuje jeho absolútnu bezchybnosť, preto je možný výskyt drobných vád na menej viditeľných častiach výrobkov. Tieto vady sú našimi pracovníkmi odborne vyspravené a neovplyvňujú funkčnosť výrobku. Výrazná kresba, sýtosť farby a ojedinelý výskyt jadier v dreve nie je vadou materiálu, ale vyplýva z podstaty samotného prírodného dreva. Z tohto dôvodu na uvedené nedostatky nemožno uplatniť reklamáciu. Hrany a povrch prepravovaných výrobkov je chránený pred poškodením bublinkovou fóliou.

Zákazková výroba

V prípade záujmu o neštandardné riešenie interiéru je možné prispôsobenie sa individuálnym potrebám zákazníka, podmienkou však je objem a náročnosť zákazky. Z tohto dôvodu je zákazkovú výrobu potrebné vopred konzultovať so zodpovedným vedúcim pracovníkom.

Pri výrobe atypického nábytku sa postupuje podľa presných nákresov zákazníka, príp. nami povereného pracovníka. Cena atypických výrobkov sa stanovuje podľa predpokladaných vynaložených nákladov a neprispôsobuje sa podobným štandardným výrobkom uvedeným v cenníku spoločnosti DREVOTIP, s.r.o.. Individuálne stanovená cena zahŕňa zvýšené náklady na pracnosť výroby a tak nedochádza k dodatočným úpravám cien po dokončení zákazky. Na zákazkovú výrobu sa nevzťahuje obvyklá dodacia lehota.