Nábytok z masívu

Masívny nábytok pre tých, ktorí chcú originalitu a poctivú ručnú výrobu

Kvalitný masívny nábytok z našich dielní dodá každej miestnosti osobitný charakter a jedinečnosť. Garantujeme použitie prvotriedneho 100 % prírodného dreva, ktoré sa pod rukami našich šikovných stolárov mení na úchvatné postele, komody, stolíky, skrine, vitríny, police a iný (aj atypický) nábytok.

Chcete si pozrieť našu celú ponuku?

Kvalitný masívny nábytok do každej izby

Masívny nábytok má už niekoľko rokov stále miesto v interiérovom dizajne. K najčastejším a oprávneným argumentom patrí top kvalita, špecifické vlastnosti dreva ako materiálu a najmä vôňa dreva.

Už len dotýkať sa masívneho nábytku je zážitkom. Je nevyhnutné zdôrazniť, že nábytok z masívu je mimoriadne odolný a jeho životnosť sa pohybuje v niekoľkých desaťročiach, a to aj pri pravidelnom užívaní. Navyše, masívny nábytok je pomerne jednoduché renovovať, čím mu vrátite novosť aj po rokoch aktívneho používania. Každý vyrobený kus masívneho nábytku je jedinečným originálom, do ktorého naši stolári vnášajú nápaditosť, kreativitu aj remeselnú zručnosť. Pracujeme výhradne s kvalitnými a odolnými drevinami s nenapodobiteľnou prírodnou štruktúrou.

Nadčasovosť masívneho nábytku

Masívny nábytok je populárny pre svoju eleganciu, luxusný nádych a moderné dizajnové prevedenie, ktoré bude trendy po mnoho rokov. Z toho vyplýva jeho nadčasovosť. Náš masívny nábytok do obývačky, spálne, kuchyne či jedálne sa stane funkčnou ozdobou akéhokoľvek interiéru a vynikne v každej miestnosti. Bez problémov ho môžete zladiť k ďalšiemu zariadeniu vo vašej domácnosti či kancelárii.

Vyrábané z veľkých kusov drevín

Je už iba na vašom rozhodnutí, či dáte prednosť jednoduchosti a strohosti alebo ozdobnejšiemu prevedeniu. Výhodou je, že masívny nábytok sa neuveriteľne jednoducho kombinuje. Každopádne, všeobecne sa odporúča kombinácia 2 – 3 materiálov a uprednostnenie podobných odtieňov, príp. typu dreva. Masívny nábytok vyrábame z veľkých kusov drevín, čím je jeho štruktúra celistvá a pôsobí priaznivým estetickým dojmom. Je nespochybniteľné, že masívny nábytok na mieru dodá vašej domácnosti nielen jedinečné prírodné čaro, ale aj pocit útulnosti a harmónie.

Údržba dreveného masívneho nábytku

Prírodný materiál citlivo reaguje na rôzne vonkajšie vplyvy – vlhkosť, teplota či mechanické poškodenie a to aj pri bežnom používaní nábytku. Niekoľkovrstvové lakovanie kvalitným transparentným lakom poskytuje dostatočnú ochranu našich výrobkov v obvyklých interiérových podmienkach domov, bytov, príp. rekreačných zariadení.

Pri umiestnení nábytku je potrebné prihliadnuť na špecifické vlastnosti prírodného materiálu. V bezprostrednej blízkosti sálavých tepelných zdrojov môže dôjsť k nadmernému vysušeniu a popraskaniu materiálu, príp. k nepatrnej zmene rozmerov so stratou funkčnosti pohyblivých častí nábytku (dvierka, šuflíky …). Vysoká vlhkosť vzduchu zas môže spôsobiť zmeny tvaru – ohnutie jednotlivých častí nábytku, pričom obnovením správnej vlhkosti dôjde obvykle k vyrovnaniu. Nábytok z prírodného materiálu je potrebné chrániť pred dlhodobým pôsobením intenzívneho slnečného žiarenia, ktoré negatívne ovplyvňuje farebnú stálosť povrchu.

Na ošetrovanie nábytku nie je potrebné používať špeciálne čistiace prostriedky. Drobné nečistoty a prach sa odporúča odstrániť vlhkou a mäkkou utierkou. Väčšie nečistoty je možné bez poškodenia povrchovej úpravy odstrániť použitím tekutých čistiacich prostriedkov určených na údržbu dreveného nábytku.

Neoceniteľnou výhodou nábytku z masívu je možnosť nenáročnej opravy aj v prípade mechanického poškodenia, príp. obnovenia jeho vzhľadu po viacročnom používaní. Táto možnosť spočíva v prebrúsení povrchu a opätovnom nalakovaní odborným pracovníkom.