Frézovanie dreva

Frézovanie dreva ako súčasť výroby originálneho nábytku

Frézovanie dreva patrí k štandardným úkonom pri výrobe nábytku. Dôležitá je precíznosť, zmysel pre detail, presnosť, remeselnícka zručnosť a nesmú chýbať ani skúsenosti. Kombinácia týchto aspektov vedie k jedinečným kusom nábytku.

Chcete si pozrieť našu celú ponuku?

Experti na frézovanie dreva

V Drevotip vyrábame drevený masívny nábytok na mieru. Disponujeme nielen zručnými remeselníkmi, ale aj špičkovými prístrojmi a zaradeniami. Naše dielne sú o. i. vybavené aj strojom na frézovanie dreva, vďaka ktorému sme schopní vyrábať aj atypický nábytok.

Frézovanie dreva znamená mechanické obrábanie dreva s dôrazom na kvalitnejšie spracovanie hrán (zaobľovanie aj tvarovanie) a možnosť precíznejšieho vyfrézovania aj zložitejších detailov a drážok. Vďaka frézam a jemnocitu, ktorí sme získali rokmi vyrábania nábytku a práce s drevom, sme schopní jednotlivé dosky a hranoly spájať pevne a čisto.

Taktiež dokonale ovládame umenie gravírovania a vyrezávania ornamentov, symbolov, reliéfov či nápisov.

Frézovanie dreva vedie k jedinečným kusom nábytku

Frézovanie dreva ovládame dokonale a aj vďaka nemu môžeme neustále vyrábať nábytok na mieru a rozširovať naše už aj tak pomerne široké  produktové portfólio – postele, komody, stolíky, stoličky, skrine, vitríny, písacie stoly, jedálenské zostavy, police, ale aj kolísky či drevené hračky – naše limity sú nekonečné a sme schopní vyrobiť vám akýkoľvek typ nábytku.

Aby sme celý proces  uľahčili, stačí nám zaslať e-mailom návrh, na základe ktorého vyrobíme maketu. Finálnu výrobu začíname až po schválení a odsúhlasení klienta. Až vtedy nasleduje frézovanie dreva a jeho ďalšie profesionálne spracovanie.

Drevotip je garanciou jedinečného dreveného nábytku, ktorý rokmi nestráca na hodnote – práve naopak, jeho hodnota sa zvyšuje. Pri práci používame najčastejšie dubové, bukové, jaseňové, čerešňové, orechové, smrekové a borovicové drevo. Ide o kvalitné dreviny, ktoré sú obľúbené pre svoje vlastnosti ako pevnosť, odolnosť, tvarová stálosť a dlhá životnosť. Stavte na kvalitu, stavte na masívny nábytok od Drevotip.